Hamilton kriset me federatën

Formula 1

Hamilton kriset me federatën

Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 15:47
Hamilton kriset me federatën

Humbja e Luis Hemilton në garën në Abu Dabi kanë trazuar gjithë Formula 1. Edhe pse skuderia e Mercedez vendosi të mos apelojë vendimin e FIA-s, përsëri ka tension mes Hemitlon dhe federatës.

Piloti anglez ka vendosur të bëjë një pauzë duke u shkëputur nga çdo gjë lidhur me Formukla 1.

Ai ka hequr faqen zyrtare të federatës nga Instagrami i tij. Një tjetër shenjë që tregon se ai po vendos një barrierë.

Por kjo nuk është e vetmja gjë që anglezi ka bërë për të shprehur pakënaqësitë e tij. Ai ka vendosur që të bojkotojë mbrëmjen gala të organizuar nga FIA.

Luis Hemilton nuk i del e keqja nga humbja në xhiron e fundit ndaj rivalit të tij Maks Vershtapen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat