Kampioni i botës në F1: Jam tmerruar

Formula 1

Kampioni i botës në F1: Jam tmerruar

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 14:56
Kampioni i botës në F1: Jam tmerruar

Piloti spanjoll Fernando Alonso, dy herë kampion bote në Formula 1, ka rrëfyer emocionet që ka përjetuar kur ka pilotuar në vitin 2016 një motor Honda të botërorit të MotoGP.

Ai u shpreh se për të ka qenë një makth i vërtetë edhe pse dëshira dhe adrenalina për një aventurë të re ishte e madhe.

“Është e pabesueshme të shohësh se çfarë mund të bëjnë këta motorë. Kur merrja kthesën ulja vetëm gjurin dhe jo bërrylin edhe pse doja ta bëja një gjë të tillë, për të ndjerë të gërvishturën në trup dhe të provoja faktin që preka asfaltin.

Të jem i sinqertë, në ato momente jam trembur, isha i tmerruar”, tha Alonso.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat