Formula 1: Orari për sezonin 2022

Formula 1

Formula 1: Orari për sezonin 2022

Më: 1 janar 2022 Në ora: 14:40
Foto ilustrim

Pas një sezoni të jashtëzakonshëm në Formula 1 në vitin 2021, tashmë janë bërë të ditura edhe garat dhe oraret për vitin 2022.

Gara e parë në sezonin 2022 në Formula 1 do të zhvillohet në Bahrain, mes 18  dhe 20 marsit.

Njësoj sikur këtë sezon, edhe tjetrin sezon gara e fundit do të zhvillohet në Abu Dhabi.

Abu Dhabi pret pilotët dhe skuadrat mes 18 dhe 20 nëntorit.

Vetëm dy garat e planifikuara për ShBA janë akoma në procedurë e sipër për t’u zyrtarizuar.

Shikoni më poshtë orarin e plotë. 

Image
Orari

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat