Al Atijah dhe Sanders, fitues të etapës së parë

Formula 1

Al Atijah dhe Sanders, fitues të etapës së parë

Më: 2 janar 2022 Në ora: 15:18
Al Atijah dhe Sanders, fitues të etapës së parë

Naser Al Atijah në makinën “Tojota”, është fitues i etapës së parë të edicionit të 44 -të të relit “Dakar 2022”, i cili zhvillohet në Arabinë Saudite.

Piloti i nga Katari ishte më i shpejtë në shtegun prej 595 kilometra, duke lënë pas kampionin e trefisht Karlos Sainz.

Në vendin e tretë u ndal Brajan Barangvanat, para Henk Lategenit dhe Sebastian Lloebit.

Në konkurencën e motoçiklistëve, etapa e parë i takoi Daniel Sandersit nga ekipi “GasGas”, duke lënë pas Pablo Kuantilja me Honda-n dhe Ros Branç në “Jamaha”-n. Favoriti kryesor në këtë konkurencë, Tobias Prajs, u ndal në vendin e 8-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat