Humbi titullin kampion, Hamilton shet makinën e tij

Formula 1

Humbi titullin kampion, Hamilton shet makinën e tij

Më: 3 janar 2022 Në ora: 12:16
Humbi titullin kampion, Hamilton shet makinën e tij

7-herë kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton, ka shitur makinën e tij Pagani Zonda 760 LH, pas shtatë vitesh nga blerja e saj. Sipas mediave, 36-vjeçari e ka shitur makinën e tij një javë pas asaj humbjeje në Abu Dhabi, e cila i kushtoi titullin e 8 kampion.

Pronari i ri i makinës është gjithashtu britanik, por çmimi që ajo u mor nuk është bërë ende me dije.

Kjo makinë është një nga pesë Pagani Zonda 760 që janë krijuar, por është e vetmja që mban emërtimin LH, posaçërisht për Hamilton.

Hemilton e bleu këtë makinë në vitin 2014 dhe e ka mbajtur atë në Monako, aty ku dhe është spikatur më së shumti duke e ngarë. Në 2015, britaniku u bë pjesë e një aksidenti të vogël me këtë makinë, por dëmet u rregulluan shpejtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat