Pilotët votojnë njëri-tjetrin, zbulohet i preferuari mes Verstappen dhe Hamilton

Formula 1

Pilotët votojnë njëri-tjetrin, zbulohet i preferuari mes Verstappen dhe Hamilton

Më: 3 janar 2022 Në ora: 16:53

Sezoni i kaluar në Formula 1 dhuroi një spektakël të vërtetë që i mungonte këtij sporti prej disa vitesh.

Fituesi i Botërorit u vendos në garën e fundit, ose më saktë në xhiron e fundit të Yas Marina në Abu Dhabi, teksa Max Verstappen parakaloi Lewis Hamilton për të fituar titullin e parë të karrierës në moshën 24-vjeçare.

Sezoni i kaluar në Formula 1 dhuroi një spektakël të vërtetë që i mungonte këtij sporti prej disa vitesh. Fituesi i Botërorit u vendos në garën e fundit, ose më saktë në xhiron e fundit të Yas Marina në Abu Dhabi, teksa Max Verstappen parakaloi Lewis Hamilton për të fituar titullin e parë të karrierës në moshën 24-vjeçare.

Përgjatë gjithë vitit, holandezi dhe britaniku kanë dhuruar një luftë të vërtetë sportive, e cila në disa raste i kaloi edhe limitet. Megjithatë, stilin agresiv të të pilotuarit nga Verstappen duket se e kanë vlerësuar edhe kolegët e tij në pistë, teksa së fundmi është zhvilluar edhe një votim i fshehtë mes pilotëve për të përzgjedhur dhjetë më të mirët e kampionatit që lamë pas.

Kështu, pilotët kanë përzgjedhur Verstappen si më të mirin për vitin 2021, ndërsa pas tij ishte votuar Hamilton e më pas Lando Norris./ Supersport

Votimi i pilotëve:

Image

 

Sakaq, si piloti më i mirë i vitit, Verstappen është përzgjedhur edhe nga shefat e skuderive, të cilët ashtu si pilotët, nëpërmjet një votimi të fshehtë veçuan holandezin, ndërsa pas tij renditej Hamilton.

Votimi shefave të skuderive:

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat