Bottas, që sezonin e ardhshëm do të garojë me Alpha Tauri

Formula 1

Bottas, që sezonin e ardhshëm do të garojë me Alpha Tauri

Më: 27 janar 2022 Në ora: 14:05
Bottas, që sezonin e ardhshëm do të garojë me Alpha Tauri

Piloti finlandez Valtteri Bottas është konsideruar nga Lewis Hamilton si shoku më i mirë i skuadrës që ka patur në karrierën e tij në Formula 1. Piloti britanik i Mercedes humbi mundësinë të shpallej kampion bote për të tetën herë në garën e fundit në Abu Dhabi.

Bottas, që sezonin e ardhshëm do të garojë me Alpha Tauri, kujton momentet e pas garës me Hamilton.

“Kemi biseduar pas garës por edhe pas disa ditësh nga ajo garë. Një gjë është e qartë: Nuk ishte Lewis ai që humbi garën, atij ia vodhën fitoren”, u shpreh Bottas.

“Kur e kam takuar Hamilton, fytyra e tij dukej sikur ishte në një funeral, nuk ishte aspak i qeshur.

Unë ju garantoj se ai do të rikthehet më i fortë se më parë, pasi ai është i gatuar në këtë mënyrë. Unë e njoh mirë dhe e di se ai do të garojë sërish për të fituar”, tha Bottas.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat