Stoner: Tifozët e Rossi më dilnin përpara për të më penguar

Formula 1

Stoner: Tifozët e Rossi më dilnin përpara për të më penguar

Më: 16 shkurt 2022 Në ora: 14:02
Stoner: Tifozët e Rossi më dilnin përpara për të më penguar

Ish-piloti australian Casey Stoner, dy herë kampion bote në MotoGP (2007 e 2011), i është rikthyer rivalitetit që ka patur kur duelonte për titull me italianin Valentino Rossi. Ai shprehet se për të ka qenë e vështirë qëndrimi në bokse, sidomos në Itali, pasi ishte gjithnjë viktimë e tifozëve të Rossi.

“Kur ndodheshim në bokse, në mjaft raste kam patur persona që kanë dashur të më ngacmonin. Teksa udhëtonim me motorët e vegjël në bokse përpiqeshin të më rrëzonin, që të dëmtohesha e të mos garoja”, thotë Stoner.

“Tifozët e Rossi më dilnin përpara për të më penguar, më tërhiqnin nga krahu. Ishin të gatshëm të bënin gjithçka për të të dëmtuar. Në furgonin tim shkruanin lloj-lloj fyerjesh e kërcënimesh, deri në ato me vdekje”, kujton australiani.

Stoner shprehet se për fat të keq, në këtë drejtim, nuk ka patur asnjëherë mbështetjen e Rossi. “Valentino nuk ka bërë asgjë për të ndaluar këtë që ndodhte në bokse, asnjëherë. Ai bënte neutralin dhe nuk ndërhynte, por për mua ky ishte një gabim i tij”, tha Stoner.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat