Rossi: Nuk më mungojnë garat

Formula 1

Rossi: Nuk më mungojnë garat

Më: 30 mars 2022 Në ora: 11:29
Rossi: Nuk më mungojnë garat

Pasi mbylli karrierën si pilot i MotoGP italiani Valentino Rossi do të nisë aventurën e tij të re si një pilot i garave me makina. Këtë fundjavë ai do të debutojë në Fanatec GT World Challenge Europe, duke garuar me makinën Audi R8 GT3.

Duke folur për të shkuarën, ai pranon se tashmë gjithçka kishte marrë fund:

“Është e vështirë ta pranosh, por kishte ardhur fundi edhe pse nuk jamë dorëzuar deri në garën e fundit. Kur je 40 vjeç kupton se nuk ke më instiktin vrasës si kur isha 25 vjeç”.

“Para 10 vitesh, shpesh kam pyetur veten nëse do të tërhiqem kur të jem në majën e suksesit tim ato do të garoj sa të kem fuqi? Zgjodha këtë të dytën për shkak të pasionit. Gjithsesi, tashmë gjithçka ka marrë fund dhe nuk më mungojnë garat”, tha Rossi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat