Kualifikimet në Formula 1/ Verstappen zë vendin e parë

Formula 1

Kualifikimet në Formula 1/ Verstappen zë vendin e parë

Më: 23 prill 2022 Në ora: 00:42
Max Verstappen

Max Verstappen ka zënë vendin e parë në Kualifikimet për Çmimin e Madh të Emilia Romagna.

Max Verstappen ka zënë vendin e parë në pole për Çmimin e Madh të Emilia Romagna.

Në vendin e dytë është Charles Leclerc, ndërsa pas tij Landon Norris që siguroi pozitën e tretë.

Kevin Magnussen arriti të ngjitet deri në vendin e katërt, ndërsa Fernando Alonso përfundoi në vendin e pestë.

Hamilton dështoi përsëri, duke mbetur në pjesën e fundit të kualifikimeve.

Gara për Çmimin e Madh të Emilia Romagna, zhvillohet të dielën me fillim nga ora 07:00 e mëngjesit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat