Mercedes i kërkon falje Hamiltonit

Formula 1

Mercedes i kërkon falje Hamiltonit

Më: 26 prill 2022 Në ora: 12:02
Mercedes i kërkon falje Hamiltonit

Piloti britanik Lewis Hamilton, 7 herë kampioni i botës në Formula 1, u klasifikua në vendin e 13-të në garën e fundit në Imola (Itali). Ai nuk ishte në asnjë moment të duelonte për zonën e pikëve, duke qenë i zhgënjyer nga rezultati.

Edhe te Mercedes e kanë pranuar se njëvendëshja që i kanë vënë në dispozicion pilotit britanik këtë sezon nuk është ajo që të gjithë prisnin. Për këtë arsye, Toto Wolff i ka dhënë një mesazh Lewis Hamilton, ku kërkon ndjesë për këto paraqitje.

“Të kërkojmë ndjesë Lewis për atë që po kalon dhe që në Imola kishe një makinë të tillë. E di që ajo makinë është e vështirë për t’u pilotuar. E dimë që ky nuk është rezultati që ti dhe ne synojmë në garë”, tha Toto Wolff, drejtori sportiv i Mercedes.

“Gara e fundit ishte e tmerrshme, të kërlojmë ndjesë për këtë gjë. Po punojmë fort për të dalë nga kjo situatë”, tha më tej Wolff. “Mos u mërzit Toto, le të vazhdojmë të punojmë fort”, ishte përgjigjja e Hamilton, që mbështet skuadrën e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat