Zgjohen Ducati e Bagnaia

Formula 1

Zgjohen Ducati e Bagnaia

Më: 30 prill 2022 Në ora: 15:03
Zgjohen Ducati e Bagnaia

Zgjohen Ducati e Bagnaia!

Piloti italian Francesco Bagnaia me Ducati siguroi sot pasdite “pole position” në pistën e Jerez, të vlefshëm për garën e Çmimit të Madh të Spanjës në MotoGP. Ai dha kohën 1’36”170, duke lënë pas kampionin e botës dhe kryesuesin e këtij sezoni, francezin Fabio Quartararo me Yamaha (gati gjysmë sekoni më i avashtë).

Vijën e parë të nisjes e kompleton Aleix Espargaro me Aprilia. Marc Marquez me Honda u klasifikua i pesti, gati një sekondë më i avashtë.

Gara e Çmimit të Spanjës është provat e gjashtë sezonale e këtij sezoni, që deri më tani ka qenë mjaft i hapur. Për Bagnaia ky është rezultati më i mirë sezonal, ku ende s’ka asnjë fitore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat