Fitore e madhe për Banjajan

Formula 1

Fitore e madhe për Banjajan

Më: 1 maj 2022 Në ora: 17:40
Fitore e madhe për Banjajan

MOTO GP ka dhuruar sërish emocione të shumta, kësaj radhe në Çmimin e Madh të Spanjës, me Françesko Banjajan që ja doli të triumfonte mbi kampion në fuqi, Fabio Kuartararo.

Italjani arriti sukesin e parë të këtij vitin dhe të pestin në karrierë, ku nuk e lëshoi kreun që nga kthesa e parë e garës, e deri në atë të fundit.

Një garë e ndezur u bë edhe për vendin e tretë, ku Aleiks Espargaro arriti të siguronte podiumin në një sfidë me Mark Markez dhe Xhek Miller.

Kuartararo vazhdon të jetë i pari në renditjen e përgjithshme të pilotëve, i cili ndiqet nga Aleiks Espargaro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat