Hamilton në “luftë” me FIA, britaniku rrezikon të ndëshkohet për një arsye të çuditshme

Formula 1

Hamilton në “luftë” me FIA, britaniku rrezikon të ndëshkohet për një arsye të çuditshme

Më: 13 maj 2022 Në ora: 14:09
Hamilton në “luftë” me FIA, britaniku rrezikon të ndëshkohet për një arsye të çuditshme

Sir Lewis Hamilton mund të ndalohet të garojë në “Monaco Grand Prize” nëse nuk i heq të gjitha piercing-et e tij, paralajmëron Ted Kravitz.

Rregullat e FIA-s i ndalojnë shoferët të veshin bizhuteri gjatë garave dhe Hamilton u pajtua duke hequr vathët e tij për të garuar në Miami fundjavën e kaluar.

Por heqja e piercing të hundës doli më problematike me britanikun që ndoshta kërkonte një operacion të vogël për ta hequr.

Hamiltonit iu dha një përjashtim për dy gara nga rregullat për t’i dhënë atij kohë për të hequr piercing e hundës, por tani shtatë here kampioni i botës dëshiron ta mbajë atë.

Kravitz i “Sky Sports” beson se ka një “stuhi” midis Hamilton dhe FIA, e cila mund të përjashtojë shoferin nga GP e Monakos.

Kravitz tha në “The Notebook” të “Sky Sports”: “Ai ka hequr vathët e tij, por ai nuk mund të heqë atë të hundës dhe kjo sepse atij do t’i duhet të bëjë një ndëerhyrje kirugjikale për të”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat