Sainz: Kjo është një javë e veçantë për mua

Formula 1

Sainz: Kjo është një javë e veçantë për mua

Më: 17 maj 2022 Në ora: 13:44
Sainz: Kjo është një javë e veçantë për mua

Piloti spanjoll i Ferrarit, Carlos Sainz, ende nuk e ka shijuar fitoren e parë në Formula 1. Ai shpreson që këtë tabu ta thyejë këtë vit, madje që këtë fundjavë, në garën e shtëpisë së tij, në Barcelonë. Sainz beson se ndryshimet që do të ketë “kokëkuqja” në këtë garë do t’i japin asaj mundësi të jetë e shpejtë e duelojë për fitoren.

“Kjo është një javë e veçantë për mua dhe do të përpieqm ta shijoj në maksimum jëtë garë.

Nuk e kam arritur këtë gjë më parë dhe do të kem mundsi të dueloj për fitoren në Spanjë, çka do të ishte speciale. E di që do të kem mbështetjen e shumë tifozëve dhe nuk dua t’i zhgënjen”, u shpreh Carlos Sainz.

Spanjolli ka arritur 3 podiume këtë sezon, por gjithnjë ka qenë pas shokut të tij të skuadrës, Charles Leclerc.

“Fitorja në Spanjë do të ishte kurorëzim i punës së madhe që kam bërë çdo ditë dhe ta arrija atë në shtëpinë time do të ishte fantastike. Edhe tifozët duan fitoren e një piloti spanjoll. Këtu kam bërë mjaft gara të mira dhe këtë vit kam makinën e duhur për të fituar”, tha Sainz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat