Skender Potera fiton dhe vendos rekord

Formula 1

Skender Potera fiton dhe vendos rekord

Më: 23 maj 2022 Në ora: 00:19
Skender Potera fiton dhe vendos rekord

Skender Potera është fitues i Drag Race I, gara e parë në këtë disiplinë për vitin 2022.

Potera distancën prej 402 metrave e kaloi për vetëm 08.022 sekonda, duke arritur shpejtësi prej 288 kilometër në orë.

Me këtë rezultat, Potera ka vendosur edhe rekord të ri të shtegut.

Divizioni FWD

Klasa 16

1.Ardit Namligjiu (Opel Kadet)

Klasa 15

1.Kejsi Mekollari (Passat CC)

2.Bleron Kurtaj (Golf)

Klasa 14

1.Nehat Musliu (Opel Kadet)

2.Ymri Ibriqi (Golf)

3.Lumbardh Muçaj (Golf)

Klasa 13

1.Haxhi Berisha (Opel Astra)

2.Leutrim Sylejmani (Skoda)

3.Mërgim Xhoxhaj (Seat Ibiza)

Klasa 12

1.Lulzim Popaj (Opel Corsa)

Klasa 11

1.Labinot Syla (Opel Corsa)

2.Armend Hoxha (Seat)

Divizioni RWD

Klasa 16

1.Liridon Tomaja (BMW)

2.Enea Liqenji (BMW)

Klasa 15

1.Aldin Hazirovic (BMW)

2.Gys Cela (Mercedes 190)

Klasa 14

1.Ilir Azizi (BMW)

Klasa 13

1.Blend Bajrami (BMW)

2.Rakip Rusi (BMW)

3.Flamur Muçaj (Mercedes)

Klasa 12

1.Samuel Gjoni (BMW)

2.Adem Pulaj (Golf)

3.Egzon Rafuna (Golf)

Klasa 11

1.Alton Potera (Lupo)

2.Qëndrim Alidema (BMW)

Divizioni AWD

Klasa 14

1.Andri Rada (Mercedes E55)

Skender Potera fiton dhe vendos rekord

Klasa 13

1.Gerti Gjoka (Seat)

Klasa 12

1.Armend Zymeri (BMW)

2.Blend Islami (BMW)

3.Titan Shala (BMW)

Klasa 11

1.Emilian Sakuli (Audi)

2.Yll Mehmeti (Audi)

3.Muzafer Beka (Audi)

Klasa 10

1.Leutrim Isufi (Audi)

2.Lavdat Vllahiu (Audi)

Klasa 9

1.Skender Potera (Audi TT)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat