Arrestohet ish-shefi i Formula 1, policia i gjen...

Formula 1

Arrestohet ish-shefi i Formula 1, policia i gjen...

Më: 26 maj 2022 Në ora: 15:54
Arrestohet ish-shefi i Formula 1, policia i gjen...

Ish- shefi i Formula 1, Bernie Ecclestone është arrestuar ditën e sotme në Brazil, ndërsa ishte duke hipur në një avion privat për të fluturuar drejt Zvicrës.

Ish-shefi ekzekutiv i Grupit F1 është arrestuar pasi gjatë një kontrolli i është gjetur armë zjarri. Policia braziliane gjeti një armë LË Seecamp 32 në bagazhin e Ecclestone të Formula 1 gjatë një ekzaminimi me rreze X.

Ata shtuan se pas arrestimit u dërgua në një strukturë në aeroportin Viracopos në Campinas. Ecclestone, 91 vjeç, pranoi se e arma ishte tij, por tha se nuk ishte në dijeni se ajo ishte në bagazhin e tij në atë kohë.

Britaniku pagoi garancinë dhe u lirua të udhëtonte për në Zvicër.

Sipas Globo, arma ishte në xhepin e këmishës dhe nuk kishte karikator apo fishekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat