Leclerc më i shpejti më provat e lira

Formula 1

Leclerc më i shpejti më provat e lira

Më: 11 qershor 2022 Në ora: 12:04
Leclerc më i shpejti më provat e lira

Ferrari vijon të dominojë në provat e lira, duke qenë makina më e shpejtë edhe në pistën e Baku, ku këtë fundjavë do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të Azerbajxhanit në Formula 1.

Piloti monogask i “kokëkuqes”, Charles Leclerc, ka qenë më i shpejti në dy sesionet e para, duke ndalur kronometrin në 1’43”224. Pas tij u renditën dy makinat Red Bull të Sergio Perez dhe Max Verstappen.

Mirë u paraqit edhe Fernando Alonso me Alpine, i katërti, duke lënë pas makinën tjetër Ferrari të Carlos Sainz.

Vetëm i 12-ti Lewis Hamilton me Mercedes, më shumë se 1 sekondë e gjysmë i avashtë, sërish pas shokut të tij të skuadrës George Russell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat