Aksidenti i frikshëm, babë e bir humbin jetën

Formula 1

Aksidenti i frikshëm, babë e bir humbin jetën

Më: 11 qershor 2022 Në ora: 12:07
Aksidenti i frikshëm, babë e bir humbin jetën

Aksidenti i frikshëm në garat me motor, babë e bir humbin jetën dy xhiro nga fundi!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në eventin e përvitshëm të garave me motor, “Isle of Man TT”.

Babë e bir, Roger dhe Bradley Stockton, të cilët garonin si ekip, humbën jetën pasi motori i tyre u përplas në seksionin famëkeq “Ago’s Leap” të kursit.

Për 46-vjeçarin Roger, kjo ishte gara e 20-të, ndërsa i biri 21-vjeçar merrte pjesë për herë të parë, raporton “Daily Mail“.

Dy xhiro nga fundi i garës ata u përplasën me shpejtësi të madhe, duke e çuar në pesë numrin e vdekjeje në këtë event që nga viti 2014.

Prej vitit 1908, qëkurse kursi u përdor për herë të parë si një qark garash rrugore, janë shënuar plot 265 viktima në këtë event.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat