Probleme në pistën e Baku

Formula 1

Probleme në pistën e Baku

Më: 11 qershor 2022 Në ora: 16:40
Probleme në pistën e Baku

Provat zyrtare të vlefshme për garën e Cmimit Të madh të Azerbajxhanit në Formula 1, do të shtyhen më 15 minuta. Ato nuk do të nisin në orën 16:00, sipas planifikimit, por në orën 16:15.

Vendimi është marrë pak minuta më parë nga organizatorët e garës qytetase të Baku.

Shkak është bërë një aksident i ndodhur më herët gjatë garës “sprint” në Formula 2, ku disa makina janë përplasur me barrierat mbrojtëse.

Organizatorët e garës u shprehën se u duhet më shumë kohë për të riparuar barrierat mbrojtëse anash pistës, pasi aksidenti ka ndodhur në zonën e qytetit të vjetër, ku pista është e ngushtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat