Kruja 2022, paraqitje e mirë e garuesve tanë

Formula 1

Kruja 2022, paraqitje e mirë e garuesve tanë

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 00:09
Kruja 2022, paraqitje e mirë e garuesve tanë

Kruja 2022, paraqitje e mirë e garuesve tanë!

Pas dy vozitjeve të së shtunës, në garën “Trofeu Skënderbej”, në Krujë, garuesit nga Kosova kanë arritur rezultate mjaft të mira. Në mesin e dhjetë të parëve, gjashtë garues janë nga Kosova.

Pas hungarezit Laszlo Szasz, i cili ishte më i shpejti, u renditën Gazmend Demolli, Valdet Kaçandolli, Valon Rexhepi e Ernest Daka, ndërsa në dhjetëshen e parë u gjendën edhe: Fatos Krasniqi e Faton Rama.

Garuesit tanë presin që edhe nesër të kenë rezultate sa më të mira, duke marrë parasysh se gara në Krujë poentohet edhe për Kampionatin e Kosovës si dhe Kampionatin e FIA CEZ.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat