Përplasja në provat zyrtare

Formula 1

Përplasja në provat zyrtare

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 14:53
Përplasja në provat zyrtare

Piloti i skuadrës “Red Bull” në Formula 1, Serhio Perez, ka pësuar një lëndim, pas garës për Çmimin e Madh të Kanada-s. Meksikani Perez pësoi një aksident në provat zyrtare në Kanada, ku si pasojë mbeti prapa në nisjen e garës.

Më pas, gjatë garës në pistën e Kanadas, piloti pati një problem me bolidin dhe e mbylli garën para kohe.

Por, këtu nuk ndalen problemet. Përplasja në provat zyrtare ka bërë që Serhio Perez të ketë një lëndim në qafë.

Raportimet e fundit bëjnë të ditur se anëtari i “Red Bull” është në një proces rehabilitimi, ndërsa i njëjti pritet të jetë gati për garën e ardhshme, në “Silverstoun”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat