Ky është “Sportisti më bujar në Angli”

Formula 1

Ky është “Sportisti më bujar në Angli”

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 12:35
Ky është “Sportisti më bujar në Angli”

Piloti britanik Lewis Hamilton, 7 herë kampion bote në Formula 1, është një person mjaft i ndjeshëm për çështjet jashtë këtij sporti.

E përditshmja britanike “The Sun” e ka cilësuar pilotin e Mercedes si “Sportistin me Bujar në Mbretërinë e Bashkuar”.

Sipas të dhënave të publikuara nga “Charities Aid Foundation”, Hamilton ka dhuruar deri më tani 23 milionë euro (20 milionë stërlina) vetëm në muajt e fundit. Ai ka krijuar shpesh programe që synojnë të ndihmojnë të rinjtë me ngjyrë, madje duke i afruar në botën e automobilizmit.

Hamilton ka një pasuri që e kalon shumë e 300 milionë stërlinave, çka do të thotë që ai ka dhënë në bamirësi rreth 7% të të ardhurave. Në vendin e dytë të sportistëve me bujar në Mbretërinë e Bashkuar renditet Mohamed Salah.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat