Laszlo Szasz fiton me rekord

Formula 1

Laszlo Szasz fiton me rekord

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 01:37
Laszlo Szasz fiton me rekord

Laszlo Szasz fiton me rekord!

Laszlo Szasz është fitues i garës Kulla 2022.

Garuesi hungarez, me Raynard Zytek, shtegun prej 5.6 kilometra e kaloi për kohën 03:08.945 minuta, duke vendosur rekord të ri të shtegut, ndërsa përfshirë dy vozitjet, ai pati kohën 06:20.670 minuta.

I dyti në plasmanin e përgjithshëm u rendit polaku Grzegorz Duda me Hyundai I20 me kohën 06:35.120, ndërsa në podiumin e fituesve u gjend edhe Gazmend Demolli me Radicall SR8 LM, me kohën 06:39.507 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat