Piloti i Formula 2 shpëton për mrekulli pas një aksidenti të frikshëm

Formula 1

Piloti i Formula 2 shpëton për mrekulli pas një aksidenti të frikshëm

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 14:24
Piloti i Formula 2 shpëton për mrekulli

Piloti i Formula 2 shpëton për mrekulli pas një aksidenti të frikshëm!

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në garën e “Silverstone” e vlefshme për Formula 2, ku një makinë kërceu mbi ndenjësen e pilotit te një makinë tjetër.

Makina e Denis Hauger kërceu dhe u përplas me Roi Nisanin, me këtë të fundit që shpëtoi për mrekulli edhe pse pësoi një goditje të rëndë në kokë.

Siç bëjnë me dije mediat, piloti izraelit nuk ka asnjë shqetësim dhe është një gjendje shumë të mirë, ndërsa fansat falënderojnë sistemin “halo” e cila ndikoi në shmangien e pasojave fatale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat