Sainz flet pas suksesit të parë me Ferrarin

Formula 1

Sainz flet pas suksesit të parë me Ferrarin

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 19:45
Sainz flet pas suksesit të parë me Ferrarin

Piloti i Ferrarit, Karlos Sainz arriti të regjistronte fitoren e parë të karrierës me triumfon në Çmimin e Madh të Britanisë. Në përfundim të garës piloti u ndal të komentonte emocionet pas fitores të cilat, me momentin që u konsiderua nga ana e tij si special.

“Sot edhe Hemilton ishte në ditën e tij më të mirë, por arrita ta mbroja rezultatin dhe fitoren. Nuk ishte e thjeshtë dhe Vershtapen më kërcënoi disa herë, por isha i vendosur për tja dalë. Situata me makinën e sigurisë më bëri të besojë te kreu dhe ja dola.

Kanë ndodhur shumë gjëra këto kohë, por ja dolëm. Është diçka speciale, kjo fitore këtu është shumë e rëndësishme për mua.”, u shpreh Sainz.

Ndërsa nga piloti tjetër i Ferrarit, Leklerk u shpreh i zhgënjyer nga skuadra, për të cilën tha se kreu disa gabime që i kushtuan podiumin.

“Dola i katërti për shkak të disa gabimeve nga menaxhimi në bokse. Nuk e di nëse mund të bëhej diçka tjetër, por këto gabime më kushtuan.”, u shpreh Leklerk.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat