U përfshinë në aksidentin e frikshëm në Silverstone, merret vendimi

Formula 1

U përfshinë në aksidentin e frikshëm në Silverstone, merret vendimi

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 14:00
U përfshinë në aksidentin e frikshëm në Silverstone, merret vendimi

Pilotët Alexander Albon dhe Guanyu Zhou mund të garojnë këtë fundjavë në garën e Çmimit të Madh të Austrisë në Formula 1. Ata u përfshinë tri ditë më parë në një aksident të frikshëm në pistën britanike të Silverstone.

Albon përfundoi në spital për kontrolle, ndërsa makina e Zhou përfundoi kokëposhtë dhe më pas u përplas pas barrierave. Gjithsesi, të dy pilotët janë mirë dhe është konstatuar se ata mund të zbresin në pistë që këtë fundjavë.

Mjekët kanë dhënë “OK”-in e tyre për dy pilotët, që do të testojnë veten në provat e lira ditën e premte.

Aksidenti i Zhou ishte vërtet i frikshëm, pasi njëvendëshja e tij eci dhjetra metra kokëposhtë, por sistemi “halo” i shpëtoi jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat