Karlos Sainz penalizohet me 10 pozita!

Formula 1

Karlos Sainz penalizohet me 10 pozita!

Më: 22 korrik 2022 Në ora: 16:28
Karlos Sainz penalizohet me 10 pozita!

Piloti spanjoll, Karlos Sainz, do të nisë dhjetë pozicione më poshtë se ajo që do të fitojë në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Francës, në kampionatin e Formula 1.

Piloti i Ferrarit është penalizuar, pasi ekipi i tij vendosi elektronikën e kontrollit në makinën e tij për të tretën herë.

Informacioni është se skuadra italiane mund të ketë probleme të mëtejshme mekanike në makinën e saj, që do të rezultojë në dënime të mëtejshme.

Makina e Sainz dështoi plotësisht gjatë Çmimit të Madh të Austrisë, kur spanjolli ishte në betejë me Maks Verstapenin për pozicitën e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat