Leclerc, niset i pari në Francë

Formula 1

Leclerc, niset i pari në Francë

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 19:30
Leclerc, niset i pari në Francë

Charles Leclerc do të niset i pari në Çmimin e Madh të Francës.

Piloti nga Monaco vendosi kohën më të shpejtë në provat zyrtare dhe fitoi të drejtën për t’u nisur i pari, teksa tashmë do të kërkojë një tjetër sukses në garën e nesërme.

Vetëm vendi i dytë për rivalin kryesor të tij, kampionin në fuqi Max Verstappen, ndërsa pas tij piloti tjetër i Red Bullit Sergio Perez dhe i katërti Lewis Hamilton.

Vlen të theksohet se makina tjetër e Ferrarit, ajo e Carlos Sainz do të niset e fundit, pasi ka ndërruar dy herë centralinën dhe ka marrë dy pezullime radhazi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat