Vajza e Ecclestones ofron shpërblim 7 milion euro për informacione

Formula 1

Vajza e Ecclestones ofron shpërblim 7 milion euro për informacione

Më: 27 korrik 2022 Në ora: 13:41
Vajza e Ecclestones

Tamara Ecclestone, vajza e Bernie Ecclestone, ish-pronarit të Formula 1, ka ofruar një shpërblim prej 6 milionë stërlinash (mbi 7 milionë euro) për atë që do ta ndihmojë për të gjetur bizhuteritë që i janë vjedhur. Ngjarja ka ndodhur në nëntor të vitit 2019.

38-vjeçarja, teksa ndodhej me pushime me familjen e saj, i kanë vjedhur shtëpinë, duke marrë sende me vlerën e 25 milionë stërlinave (30 milionë euro). Hajdutët kanë hyrë në vilën e saj me 57 dhoma në Kesington, një nga lagjet më të pasura në Londër.

“Kam mbetur e terrorizuar nga ajo ngjarje, nga fakti që persona të panjohur kanë kontrolluar çdo cep të shtëpisë time, prekin gjërat e mia, vjedhin gjërat e mia. Kjo do të thotë që s’mund të pushoj më kurrë e qetë në atë shtëpi, pasi nuk jam e sigurt si dikur” tha Tamara Ecclestone.

Dhe tani, pasi ka pritur gati dy vite që çështjen ta zgjidhë policia, ajo ka shkruar në Instagram se do të veprojë vetë: “Nëse ke informacionin e duhur, atëherë do të marrësh shpërblimin. E thjeshtë.” Për atë vjedhje janë arrestuar 3 persona, por jo shefi i tyre, serbi Daniel Vukovicq.

3 personat e arrestuar e dënuar në nëntor të vitit të kaluar janë dënuar me 28 vite burg, ndërsa shefi i tyre ndodhet në Beograd. Nga ajo vjedhje janë rikuperuar vetëm disa gjëra të vogla, si një palë vathë, që i mbante një prostitutë rumune në aeroport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat