Verstappen: Në Hungari më e vështirë se në Francë

Formula 1

Verstappen: Në Hungari më e vështirë se në Francë

Më: 29 korrik 2022 Në ora: 12:36
Verstappen: Në Hungari më e vështirë se në Francë

Pas triumfit me fat garën e fundit në Francës, duke përfituar nga gabimi i Charles Leclerc, piloti holandez i Red Bull, Max Verstappen, shprehet se këtë fundjavë në Hungari do të vuajë shumë. Ai e sheh pistën e Dubapest si të vështirë për të.

“Hungaroring do të jetë një pistë e vështirë për ne. Sidomos në xhiron e shpejtë. Kjo është një pistë ku Ferrari do të jetë superior ndaj nesh, por ka disa faktorë që duhen marrë në konsideratë, si shiu apo situata të tjera, siç janë gabimet e rivalëve, që mund ta bëjnë garën me interesante”, tha Verstappen.

Holandezi ka 63 pikë avantazh ndaj Leclerc dhe e pret me qetësi sfidën e radhës. “Nuk ka shumë rëndësi avantazhi që kam me rivalët, pasi çdo gjë mund të ndodhë. Unë dua të fitoj çdo garë duke dhënë maksimumin.

Nuk do të qetësohem, as në pushime vetëm e vetëm që të fitoj sërish titullin”, tha Verstappen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat