Demolli vendos rekord të ri në Grashticë

Formula 1

Demolli vendos rekord të ri në Grashticë

Më: 31 korrik 2022 Në ora: 15:03
Gazmend Demolli

Gazmend Demolli është fitues i garës në Grashticë, e katërta në disiplinën malore për Kampionatin e sivjetmë të Kosovës në automobilizëm.

Shtegun me gjatësi prej 3 kilometra, Demolli me Radicall SR8 LM e kaloi për kohën 01:32.724 minuta, që është rekord i ri i shtegut.

Rekordin e mëparshëm e kishte Liridon Kalenderi, i cili në vitin 2020, me Mitsubishi Evo 9, pati kohën 01:34.392 minuta.

Në pozitën e dytë, në plasmanin e përgjithshëm, u rendit Valdet Kaçandolli me Suzuki Swift, me kohë 01:34.607, derisa podiumi u plotësua nga Ernest Daka, i cili në cak arriti për 01:41.697 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat