Kur të gjithë po mendonin pensionimin e tij, Alonso nënshkruan

Formula 1

Kur të gjithë po mendonin pensionimin e tij, Alonso nënshkruan

Më: 1 gusht 2022 Në ora: 12:06
Alonso

Kur të gjithë po mendonin pensionimin e tij, Fernando Alonso nënshkruan kontratë me Aston Martin!

Njëri nga pilotët më me eksperiencë në Formula 1 është Fernando Alonso, 41 vjeçari deri më tani ka një numër prej 346 garave në karrierën e tij, duke numëruar dy tituj kampion, 32 fitore, 98 podiume dhe 22 pole positions.

Pas pensionimit të Sebastian Vettel nga Formula 1, të gjithë sytë ishin tek spanjolli i cili mund të vazhdonte rrugën e gjermanit për tu përshëndetur nga F1, por Fernando Alonso morri një rrugë tjetër duke e zëvendësuar të pensionuarin Vettel në makinën e tij, duke u bërë pjesë e Aston Martin nga sezoni tjetër.

Aston Martin i ka ofruar një kontratë të re Alonsos, i cili do të mbetet për disa vite pjesë e organizatës së tyre, me spanjollin i cili do të sjell një eksperiencë të madhe për të zëvendësuar në mënyrën më të mirë të mundshme gjermanin Vettel/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat