Shefi i Red Bull: Biseduam me Vettel para rinovimit të Perezit

Formula 1

Shefi i Red Bull: Biseduam me Vettel para rinovimit të Perezit

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 23:52
Shefi i Red Bull: Biseduam me Vettel...

Sebastian Vettel është duke shijuar garat e fundit në karrierën e Formula 1 me pilotin gjerman që ka vendosur të tërhiqet.

Piloti i Aston Martin, fitues i Katër Kampionateve Botërorë me Red Bull-in duket se e ka pasur mundësinë për t’u rikthyer tek ish-skuadra e vjetër dhe këtë e ka zbuluar shefi i austriakëve, Christian Horner.

Ky i fundit theksoi se para se të firmoste rinovimin e kontratës në muajin maj me Sergio Perez, kishte folur me Vettel.

“Mbajtëm disa bisedime me Vettel, por do të ishte pak sikur të rikthehesh tek ish-e dashura. Nuk do të ishte kurrë si herën e parë”, u shpreh Horner.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat