Piloti britanik në gjendje kome!

Formula 1

Piloti britanik në gjendje kome!

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 12:48
Piloti britanik në gjendje kome!

Aksidentohet në Suzuka, piloti britanik në gjendje kome!

Aksident i frikshëm në provat e lira për garën 8-orëshë në Suzuka.

Ai që e ka pësuar ishte britaniku Gino Rea.

Ai humbi kontrollin e motorit të tij në kthesën e fundit të pistës japoneze, për shkak të një problemi në impiantin e frenimit.

Rea është dërguar menjëherë në spital, pasi humbi ndjenjat pas aksidentit dhe raportohet se prej orësh është në gjendje kome.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat