“Zymi 2022”, gara e fundit në disiplinën malore për këtë vit

Formula 1

“Zymi 2022”, gara e fundit në disiplinën malore për këtë vit

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 23:38
“Zymi 2022”

Kampionati i Kosovës në automobilizëm ka hyrë në fazën përfundimtare. Në këtë fundjavë mbahet gara e fundit për këtë vit në disiplinën malore, “Zymi 2022.

Interesimi për garë është i madh, ashtu si gjithmonë për këtë disiplinë.

Paraqitja në garë bëhet të shtunën nga ora 09:30-11:00 për të vazhduar me kontrollin teknik, verifikimin e dokumentacionit, takimin e Komisionit Sportiv e publikimin e listës startuese.

Mbyllja e shtegut për veturat civile bëhet në orën 12:15, ndërsa pas brifingut me garues, starti i vozitjes së parë testuese është paraparë për orën 13:00.

Të dielën procedurat fillojnë në orën 10:00, ndërsa gara zyrtarisht fillon në orën 12:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat