Leclerc niset i pari në Singapor

Formula 1

Leclerc niset i pari në Singapor

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 19:11
Leclerc niset i pari në Singapor

Charles Leclerc do të niset i pari në Singapor, pasi ka vendosur kohën më të mirë në provat zyrtare, me 1 minutë e 49 sekonda e 412, të zhvilluara këtë të shtunë.

I dyti në krah të Leclerc doli një pilot i Red Bull, por jo Max Verstappen, pas pilotit të Ferrarit u rendit Sergio Perez.

Ndërsa Lewis Hamilton do të niset i treti, me pilotin e Mercedes që u rendit pas Leclerc dhe Perez.

Sa i përket holandezit të Red Bull, Verstappen siguroi vendin e tetë në provat e lira, ndërsa Alonso me Alpine i mbyllën provat e lira në vend të 5-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat