Verstappen i kthehet rivalëve: Mbylleni gojën!

Formula 1

Verstappen i kthehet rivalëve: Mbylleni gojën!

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 12:22
Verstappen i kthehet rivalëve: Mbylleni gojën!

Titulli i kaluar në Formula 1 i fituar nga Max Verstappen në garën e fundit në Abu Dhabi në dëm të Lewis Hamilton, është vendosur sërish në diskutim.

Së fundmi, ka akuza se RedBull tejkaloi limitin e lejuar të buxhetit për të përmirësuar makinën ndërsa skuadrat e tjera rivale i kërkojnë FIA-s të hetojë mbi këtë çështje.

Një veprim që ka nxehur Max Verstappen i cili iu është kundërpërgjigjur ashpër këtyre akuzave ndërsa thekson se kundërshtarët duhet të heshtin pasi nuk dinë asgjë rreth kësaj çështje.

“Unë e di se nga vijnë këto akuza dhe nuk më shqetësojnë aspak. Por, ajo që më shqetëson është komenti i skuderive rivale. Janë duke folur pa pasur asnjë lloj informacioni dhe diçka e tillë më duket qesharake. Bëjnë mira të mbyllin gojën”, u shpreh Verstappen.

Ndërkohë, nëse akuzat konfirmohen dhe holandezi humbet titullin e parë të karrierës, atëherë kampion do të njihej Lewis Hamilton me pilotin britanik që aktualisht është shprehur se nuk e mendon një skenar të tillë dhe se është krenar për skuderinë e tij që garon sipas të gjitha rregullave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat