“Gogi” vazhdon dominimin, rivalitet në klasat tjera

Formula 1

“Gogi” vazhdon dominimin, rivalitet në klasat tjera

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 22:21
“Gogi” vazhdon dominimin, rivalitet në klasat tjera

Asgjë e re për sa i përket fituesit në Drag Race. Skender Potera e ka vazhduar dominimin në këtë disiplinë, njëkohësisht duke vendosur rekord të ri.

Shtegun prej 402 metrave, ai me Audi TT RS e kaloi për 07:895 minuta, duke arritur shpejtësi 297.52 kilometra në orë.

Ndërsa, në klasat tjera ka pasur shumë rivalitet dhe gara ka qenë interesante për dashamirët e shpejtësisë.

Image

Për shkak se nuk ka premtuar koha, një pjesë e garës në Divizionin FWD nuk është përfunduar, ndërsa për vazhdimin e saj do të njoftoheni me kohë.

Rezultatet:

Divizoni AWD

Klasa 8

1.Skender Potera - Audi TT RS

2.Petrit Isufi - Golf II

Klasa 10

1.Leutrim Isufi - Audi S3

2.Lavdat Vllahiu - Audi A3

3.Emiljan Sakuli - Audi RS3

Klasa 11

1.Rei Lamellari - Audi S8

2.Endrit Reshani - Golf VII

3.Lulzim Loci - Audi

Klasa 12

1.Drilon Buduri - Audi S3

2.Femi Rexhepi - Golf IV

3.Burim Isufi - Audi S3

Klasa 13

1.Ervedin Koniqanin - Audi S3

2.Elion Mehmeti - Golf VII R

3.Spartak Iljas - Golf 5

Klasa 14

1.Ardi Qerkini - BMW

2.Dardan Letaj - Audi A7

Klasa 15

1.Foto Vanjol - Golf

2.Aldin Daldareviq - Audi A3

Divizioni RWD

Klasa 11

1.Çlirim Rama - BMW

2.Esad Dosljak - Opel Corsa RS

3.Samuel Gjoni - BMW

Klasa 12

1.Liridon Talla - BMW

2.Alton Potera - Lupo

3.Adem Pulaj - Golf III

Klasa 13

1.Albert Hoxhaj - BMW

2.Kujtim Bajraktari - BMW

Klasa 14

1.Uk Rexhaj - BMW 328i

2.Besart Mustafi - BMW

3.Ilir Azizi - BMW

Klasa 15

1.Ergys Çela -Mercedes 190

2.Mind Xhafa - BMW

Klasa 16

1.Xhulio Halili - BMW

Divizioni FWD

Klasa 11

1.Ilmi Behrami - Opel

Klasa 12

1.Labinot Syla - Opel Corsa

2.Haxhi Berisha - Opel Astra

Klasa 13

1.Arlind Krasniqi - Opel Corsa

2.Blendi Zymeri - Opel Kadet

3.Altin Avdyli - Golf II

Klasa 16

1.Elma Bytyqi - Golf VII

2.Agush Islami - Seat Ibiza

155Blerand Hasanaj dhe 154 të tjerë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat