Piloti i njohur i Formula 1 rikthehet sërish te Red Bulli

Formula 1

Piloti i njohur i Formula 1 rikthehet sërish te Red Bulli

Më: 18 nëntor 2022 Në ora: 19:36
Daniel Rikardo

Piloti i njohur i Formula 1 rikthehet sërish te Red Bulli!

Daniel Rikardo pritet të jetë piloti rezervë për Red Bullin sezonin e ardhshëm.

Kjo është ajo që raporton konsulenti i skuderisë austriake, Helmut Marko, i cili thekson se Red Bull ka rënë në një akord me pilotin australian.

Rikardo e mbylli aventurën e tij me McLaren këtë sezon teksa në Abu Dabi do të bëjë garën e fundit me skuadrën britanike, përpara se të rikthehet dhe njëherë aty ku nisi çdo gjë si pilot.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat