Kemi kampion të ri në pjesën e pagave në Formula 1

Formula 1

Kemi kampion të ri në pjesën e pagave në Formula 1

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 15:06
Kemi kampion të ri në pjesën e pagave në Formula 1

Piloti holandez i skuadrës së Red Bull, Maks Verstapen ka kaluar Luis Hamiltonin në aspektin e fitimeve ekonomike.

Sipas raportimeve të fundit, Verstapen, me një pagë prej 40 milionë dollarëve dhe bonuseve prej 20 milionëve, është piloti më i paguar.

Luis Hamilton në anën tjetër fiton një total prej 55 milionë dollarëve për vit. Fernando Alonso fiton 30 milionë, Serhio Perez 26, Sharll Leklerk 23, kurse Vetel e Rikiardo nga 17 milionë dollarë.

Deri këtë vit, Hamilton ishte piloti me më së shumë fitme të të hollave në Formula 1, brenda një viti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat