Alonso takon presidentin e FIA-s

Formula 1

Alonso takon presidentin e FIA-s

Më: 5 maj 2024 Në ora: 20:33
Pamje

Vendimet e marra nga komisarët e garës të FIA-s gjatë këtij sezoni nuk i kanë pëlqyer Fernando Alonsos, i cili ka takuar sot pronarin e FIA-s në Majemi.

Piloti spanjoll i Aston Martin është ankuar për standarde të dyfishta në vendimmarrje dhe ka dashur që të sqarojë vetë numrin një të FIA-s, Mohamed ben Sulajem.

“Po, mendoj se kombësia ime ka rëndësi. Të sqarohesh me Ben Sulajem apo me FIA-n them se ka rëndësi.

Dua qa të kuptoj se kombësia ime nuk duhet të jetë një kriter në momentin kur merren vendime rreth garës”, theksoi piloti asturian.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat