Start shokues në garën e Formula 1, aksident i rëndë

Formula 1

Start shokues në garën e Formula 1, aksident i rëndë

Më: 26 maj 2024 Në ora: 16:25
Pamje nga aksidenti

Gara e GP-së në Monako është ndalur menjëherë për shkak të një flamuri të kuq.

Gara zgjati vetëm disa kthesa për shkak të një aksidenti midis Magnused dhe Perez  me Hulkenberg të përfshirë.

Pas kthesës së parë dhe në vijën e parë, Magnusen dhe Perez prekën njëri-tjetrin, me shoferin meksikan që goditi murin dhe humbi kontrollin e makinës së tij, pastaj goditi edhe shoferin tjetër të Has Hulkenberg.

Faji duket se i përket pilotit danez, me një manovër të rrezikshme që bëri që Red Bull të humbiste kontrollin dhe më pas të përplasej me murin.

Për fat të mirë të gjithë drejtuesit mbetën të padëmtuar, megjithëse makina e Perez u shkatërrua totalisht.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat