Valtteri Bottas (Mercedes) fiton Cmimin e Madh në Abu Dabi - Bota Sot
Valtteri Bottas (Mercedes) fiton Cmimin e Madh në Abu Dabi

Formula 1

Valtteri Bottas (Mercedes) fiton Cmimin e Madh në Abu Dabi

Nga: ATSH Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 15:56
Formula 1

Finlandezi Valtteri Bottas (Mercedes) ka fituar te dielen Cmimin e Madh ne Abu Dabi, gara e 20-te dhe e fundit e sezonit 2017 te Formula 1, duke dale para shokut te tij te ekipit, britanikut Lewis Hamilton dhe gjermanit Sebastian Vettel (Ferrari).

Vettel ka marre titullin honorifik te nenkampionit te botes pas Hamilton.

Bottas eshte ne vendin e trete ne klasifikimin e piloteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...