Vettel: Titullin e humba në Azerbajxhan - Bota Sot
Vettel: Titullin e humba në Azerbajxhan

Formula 1

E shtunë, 20 tetor 2018

Vettel: Titullin e humba në Azerbajxhan

Më: 8 dhjetor 2017 Në ora: 19:23
Sebastian Vettel

Sebastian Vettel duket se e ka kuptuar gabimin që i mohoi titullin kampion, ndonëse kryesoi renditjen në pjesën më të madhe të sezonit. Gjermani i Ferrarit deklaroi në galanë e përvitshme të FIA-s, se gabimi më i madh i tij, ishte ai i Bakusë në Azerbajxhan, duke iu referuar incidentit të panevojshëm me Hamiltonin.

“Momenti i keq ishte në Baku, ku shkatërrova garën me një veprim të panevojshëm, me Hamiltonin. As në Singapor dhe Japoni gjërat nuk shkuan mirë, por kjo ishte diçka që nuk varej nga unë”, tha piloti gjerman.

Sebastioan Vettel u pozicionua i dyti në garën për titullin kampion, të fituar pikërisht nga britaniku i Mercedesit, Lewis Hamilton.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test