Rossi: Kur e kujtoj atë fitore emocionohem - Bota Sot
Rossi: Kur e kujtoj atë fitore emocionohem

Formula 1

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Rossi: Kur e kujtoj atë fitore emocionohem

Më: 27 qershor 2018 Në ora: 14:53
Valentino Rossi

Valentino Rossi kërkon rezultate sa më të mirë gjatë këtij edicioni në MotoGP. Ai është në formë të mirë dhe përgatitet për sfidat e radhës. Rossi ka korrur fitore një vit më parë në pistën holandeze të Assen. “Kur e kujtoj atë fitore emocionohem. Por do të thotë edhe se ka kaluar shumë kohë pa fituar, ndaj gjërat duhet të ndryshojnë sa më shpejt”, tha Rossi. “Zakonisht, në këtë pistë jemi kompetitivë, por duhet parë se si do të jenë kushtet e motit, pistës dhe se si do të adaptohen disa modifikime që kemi përgatitur. Në këtë pistë asnjëherë nuk dihet me siguri se si do të shkojnë gjërat, pasi mund të ndodhë gjithçka. Do të doja shumë të fitoja”, tha Rossi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test