Austri, Mercedesi “pushton” vijën e parë të nisjes - Bota Sot
Austri, Mercedesi “pushton” vijën e parë të nisjes

Formula 1

E hënë, 19 nëntor 2018

Austri, Mercedesi “pushton” vijën e parë të nisjes

Më: 30 qershor 2018 Në ora: 16:57
Ilustrim

Valtteri Bottas ka dominuar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Austrisë, duke marrë “pole position”-in e parë për këtë vit.

Piloti finlandez i Mercedesit ka regjistruar kohën 1’03”130, duke lënë pas shokun e tij të skuadrës, Lewis Hamilton.

Ferrari duhet të kënaqet me vendin e tretë dhe të katërt, me Vettel përpara Raikkonenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test