F1, Vettel: Ditë e madhe për Ferrarin! - Bota Sot
F1, Vettel: Ditë e madhe për Ferrarin!

Formula 1

E mërkurë, 14 nëntor 2018

F1, Vettel: Ditë e madhe për Ferrarin!

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 17:42
Sebastian Vettel

“Është një ditë e mrekullueshme, jam shumë i lumtur”.

Sebastian Vettel shkëlqeu në Silverstone. Gjermani, sapo kaloi vijën e finishit në Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe, nuk e fshehu aspak gëzimin e tij.

Me këtë fitore, ferraristi rrit diferencën me Hamiltonin e vendit të dytë në renditjen e pilotëve, por Vettel qëndron me këmbë në tokë.

“Makina e sigurisë ndryshoi gjithçka. Mendoj se e befasova Valtteri Bottasin duke e parakaluar në një pikë ku nuk isha as vetë i sigurtë se do ta merrja kthesën. Për fat, gjithçka shkoi mirë “, deklaroi Vettel pas garës.

“Gara ishte e mrekullueshme dhe mendoj se publikut i pëlqeu shumë”, u shpreh Vettel.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test