Vettel siguron ‘pole position’ në Gjermani - Bota Sot
Vettel siguron ‘pole position’ në Gjermani

Formula 1

E shtunë, 17 nëntor 2018

Vettel siguron ‘pole position’ në Gjermani

Më: 21 korrik 2018 Në ora: 16:59
Sebastian Vettel

Sebastian Vettel me Ferrari ka siguruar “pole position” në pistën e Hockenheim, duke dominuar në pistë gjatë provave zyrtare të vlefshme për Çmimin e Madh të Gjermanisë dhe duke vendosur kohën rekord të pistës, 1’11″212.

Por makina italiane bëri një paraqitje të mirë edhe me pilotin tjetër, finlandezin Kimi Raikkonen, i treti, duke konfirmuar se Ferrari do të jetë pretendenti kryesore në këtë garë.

Kjo kushtëzuar edhe nga fakti se Lewis Hamilton mëe Mercedes do ta nisë garën nga vendi i 14-të, pas problemeve që pati me makinën e tij në fund të sesionit të parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test