Anulohet gara e MotoGP-ës - Bota Sot
Anulohet gara e MotoGP-ës

Formula 1

E diel, 21 tetor 2018

Anulohet gara e MotoGP-ës

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 19:38
Anulohet gara e MotoGP-ës

Hera e parë, është histori! MotoGP ka anuluar Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe, parashikuar dje në pistën e Silverstone. Gjatë gjithë ditës asfalti i ri nuk ka arritur të nxjerrë ujin, ka pasur probleme me drenazhin dhe pas disa shtyrjesh, disa mbledhjesh, pilotët kanë kërkuar të mos zbresin në pistë. Dëshira e tyre është plotësuar. Drejtuesit e skuadrave hodhën poshtë mundësinë që kjo garë të zhvillohej sot, kësisoj FIM në bashkëpunim me Dorna morën vendim ekstrem, sivjet nuk do të ketë garë në Silvertsone. Janë anuluar edhe garat e Moto 2 dhe Moto 3.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test